استفاده از فیلم BOPP در بسته بندی محصولات آرایشی و بهداشتی

فیلم BOPP

صنعت بسته‌بندی با ورود انواع پلاستیک و متریال مشابه به آن، دچار تغییرات و تحولات عظیمی شد. پلاستیک خیلی زود توانست به یکی از بهترین گزینه‌ها برای بسته‌بندی محصولات تبدیل شود؛ زیرا از انعطاف‌پذیری مناسب و وزن پایینی برخوردار بود و امکان استفاده از آن برای بسته‌بندی انواع محصولات وجود داشت. متریال پلاستیکی که می‌توان آن‌ها را برای بسته‌بندی محصولات استفاده کرد، انواع مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به فیلم BOPP در بسته بندی محصولات اشاره کرد. در این مطلب به معرفی این متریال بسته‌بندی، مزایا و کاربردهای آن می‌پردازیم. 

فیلم BOPP در بسته بندی محصولات چیست؟

سلفون یا فیلم BOPP یکی از انواع فیلم‌های پلاستیکی است که در صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود. این محصول در صنعت بسته‌بنندی، لیبل‌گذاری و لیمینت استفاده می‌شود و کاربردهای زیادی دارد. فرآیند تولید سلفون یا فیلم BOPP از طریق اکسترود کردن رزین پلی یا پلی پروپیلن است.

این فرآیند باعث استحکام فیلم‌ها شده و مقاومت آن‌ها در برابر پارگی، سوراخی و… را افزایش می‌دهد. همچنین این فیلم‌ها دوام بالایی هم دارند و همین موضوع باعث کاربردی شدن آن‌ها در صنایع مختلف شده است.

فیلم یا سلفون‌های BOPP چه ویژگی‌هایی دارند؟

فیلم BOPP از بهترین انواع فیلم‌هایی است که امروزه برای بسته‌بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ویژگی‌های شاخص و متفاوت با دیگر محصولات پلاستیکی مصرفی در بسته‌بندی از مهم‌ترین دلایل پرکاربرد بودن این فیلم‌ها نسبت به محصولات مشابه هستند. مهم‌ترین ویژگی‌های این فیلم‌ها را می‌توان به‌صورت زیر عنوان کرد:

  • مقاوم در برابر رطوبت
  • قابلیت مهر و موم بالا
  • وضوح و شفافیت بالای محصول و امکان بازتولید گرافیکی آن
  • مناسب برای بسته‌بندی انواع محصولات
  • برخورداری از آب‌بندی حرارتی
  • انعاطف‌پذیری بسیار بالا
  • چاپ‌پذیری بالا
  • و…

مزایای استفاده از فیلم BOPP در بسته‌ بندی محصولات

همان‌طور که اشاره شد، ویژگی‌های به‌خصوصی که انواع فیلم BOPP از آن برخوردار هستند، موجب کاربردی شدن این محصول در صنایع بسته‌بندی، برچسب‌گذاری و… می‌شوند. استفاده از این نوع فیلم بسته‌بندی مزایای بسیار زیادی دارد، برای مثال:

افزایش عمر مفید محصولات

اولین و مهم‌ترین مزیت استفاده از فیلم BOPP در بسته بندی محصولات، افزایش عمر مفید محصولات است. در ویژگی‌های این مدل فیلم‌ها گفته شد که فیلم BOPP خاصیت ضدآب دارد و از نفوذ و ورودی رطوبت جلوگیری می‌کند. همچنین نسخه متالیزه این محصول از جذب اکسیژن هم جلوگیری می‌کند که ماندگاری محصول را به شدت کاهش داده و از تولید ضایعات موادغذایی یا فرسودگی لوازم آرایشی و بهداشتی جلوگیری می‌کند.

وضوح بالا

در بسته‌بندی بسیاری از محصولات امکان مشاهده دقیق جزئیات محصول یا مطالعه اطلاعات روی جعبه حائز اهمیت است و تاثیری مستقیم در خرید مشتریان دارد. به همین‌ دلیل فیلم‌های پلاستیکی نسبت به سایر محصولات کاربردی‌تر بوده و به دلیل شفافیت یک متریال ایده‌آل برای بسته‌بندی محسوب می‌شوند. این ویژگی نه تنها باعث افزایش فروش می‌شود بلکه در مواردی موجب زیباسازی بسته‌بندی نیز می‌شود.

فیلم BOPP در بسته بندی محصولات: افزایش کیفیت

قابلیت ماشین‌کاری، ویژگی‌ آب‌بندی و بسیاری ویژگی‌های دیگر که این محصول از آن‌ها برخوردار است موجب می‌شوند که فیلم BOPP، کیفیت بهتری داشته باشد و در نتیجه کیفیت محصولاتی که با آ‌ن‌ها بسته‌بندی شده‌اند را نیز افزایش می‌دهد.

زیبایی‌شناسی

کمی قبل در مورد تاثیری که فیلم‌های BOPP در بسته‌بندی ظاهری محصولات دارد، صحبت کردیم. این فیلم تا حد زیادی باعث افزایش زیبایی و جذابیت بصری محصولات می‌شود. همچنین امکان تولید آن در چند رنگ موجب می‌شود که برای داشتن بسته‌بندی‌های متنوع کاربردی باشد.

تطبیق‌پذیری

از دیگر مزایای استفاده از فیلم BOPP می‌توان به توانایی این فیلم در تظبق‌پذیری اشاره کرد. این محصول نسبت به دیگر محصولات مشابه، به راحتی با هر محصولی هماهنگ شده و امکان انجام بسته‌بندی با توجه به نیازهای محصول را فراهم می‌کند.

تراکم

یکی دیگر از مزایای استفاده از فیلم BOPP در بسته بندی محصولات، تراکم بالای این محصول است. این ویژگی موجب می‌شود که انعطاف‌پذیری فیلم بالا رفته و در نتیجه رول‌های سبک‌تر با کاربردهای بیشتری تولید شوند.

پایداری

در مقایسه با دیگر متریالی که برای بسته‌بندی محصولات استفاده می‌شوند، فیلم BOPP دارای کمترین میزان کربن است. این موضوع موجب پایداری این فیلم می‌شود و محصول مورد نظر شما برای بسته‌بندی را از هر نظر محافظت می‌کند. همچنین فیلم در اثر شکل خاص یا ویژگی‌های محصولی که بسته‌بندی آن را انجام داده پاره نشده و دچار مشکلاتی مانند سوراخ شدن نمی‌شود.

فیلم BOPP در بسته بندی محصولات: مقرون به صرفه

از دیگر مزایای استفاده از فیلم BOPP می‌توان به مقرون به صرفه بودن این محصول برای بسته‌بندی اشاره کرد. فرآیند تولید و تبدیل آن، دسترسی به منابع و… موجب می‌شود که این محصول در مقایسه با دیگر مواد، هزینه تولید پایین‌تری داشته باشد و در نتیجه گزینه‌ای عالی برای کسب‌ و کارهایی باشد که تازه راه‌اندازی شده‌اند یا بودجه زیادی برای تهیه متریال بسته‌بندی ندارند.

فیلم BOPP به جز بسته‌بندی آرایشی چه کاربردهایی دارد؟

فیلم BOPP ماده‌ای همه‌کاره است و با استفاده از آن می‌توان بسته بندی را برای کسب و کارهای گوناگون انجام داد. در ادامه چند صنعت و کسب و کاری که در بسته‌بندی‌های خود از فیلم BOPP استفاده می‌کنند را معرفی خواهیم کرد:

بسته‌بندی مواد غذایی و آشامیدنی

اولین کاربرد فیلم BOPPT و رایج‌ترین کاربرد آن، استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی و آشامیدنی است. استحکام و دوام بالا، جلوگیری از نفوذ رطوبت، مقاومت در برابر پارگی و… از مهم‌ترین دلایل کاربردی بودن این محصول در صنایع خوراکی هستند. با استفاده از این محصول و بسته‌بندی با آن، احتمال بروز مشکلاتی مانند کپک زدن و خرابی مواد غذایی حین رسیدن به فروشگاه کاهش پیدا می‌کند.

برچسب‌گذاری و برندسازی

فیلم BOPP در بسته بندی محصولات و به منظور برچسب‌گذاری و برندسازی نیز استفاده می‌شود. این کاربرد به دلیل شفافیت و وضوح بالای این فیلم‌ها است. سطح صاف این فیلم‌ها، بستر مناسبی برای چاپ روی آن‌ها فراهم می‌کند و این ویژگی باعث می‌شود که سطح محصول برای برچسب‌گذاری یا چسباندن لیبل‌ها آماده باشد. زمانی که لیبل یا برچسب محصولات به شکل مناسبی چسبانده شود، توجه بیشتری به خود جلب کرده و در نتیجه مشتری به میزان بالاتری با برند و ویژگی‌های آن آشنا می‌شود.

فیلم BOPP در بسته بندی محصولات: لمینیت

این مدل فیلم‌ها را می‌توان در صنعت لمینیت محصولات دیگر هم استفاده کرد. لمینیت کردن انواع کاغذ، مقوا، فویل آلومینیومی و… با استفاده از این محصول به سادگی انجام می‌شود. لایه لمینیتی که با استفاده از این محصول ایجاد می‌شود، افزایش و دوام لایه داخلی خود را افزایش می‌دهد. برای افرادی که قصد چاپ بروشور، پوستر و…. دارند، فیلم BOPP یکی از بهترین گزینه‌ها برای مقاوم‌سازی این محصولات است.

محصولات آرایشی و بهداشتی

فیلم BOPP از آن دست محصولاتی است که در هر صنعت می‌توان با ویژگی‌های همان صنعت از آن استفاده کرد. از این محصول برای بسته‌بندی لوازم آرایشی و مراقبت شخصی مانند عطر، ادکلن، شامپو و… نیز استفاده می‌شود. استحکام و دوام بالای این محصول از آسیب دیدن لوازم آرایشی جلوگیری می‌کند و مقاومت آن نسبت به رطوبت مانع نفوذ آب در بافت محصولات آرایشی شده و در نتیجه خراب نمی‌شوند.

این متریال همچنین برای انجام بسته‌بندی‌های چشم‌نواز و جذاب‌تر هم مناسب است تا با کمک آن برند به شکل بهتر و موثرتری به مشتریان معرفی شود.

صنعت پزشکی

دیگر صنعتی که استفاده از فیلم فیلم BOPP در بسته بندی محصولات آن کاربرد زیادی دارد، صنعت پزشکی است. از این محصول برای بسته‌بندی انواع تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود و علت آن، استحکام، دوام، مقاومت بالا در برابر رطوبت و… است. این فیلم را می‌توان برای انواع مختلف بسته‌بندی‌ها در حوزه پزشکی مورد استفاده قرار داد. کیفیت و مقاومت این مدل دسته‌بندی باعث محافظت دستگاه‌های پزشکی در برابر آسیب می‌شود.

فیلم‌های کشاورزی

از فیلم BOPP به عنوان فیلم کشاورزی و پوشش گلخانه یا فیلم مالچ هم استفاده می‌شود و علت آن امکان ایجاد لایه‌ای برای ورود و خروج نور است.

سخن پایانی فیلم BOPP در بسته بندی محصولات

فیلم BOPP، محصولی کاربردی در بسته‌بندی است و به دلیل ویژگی‌ها و مزایایی که دارد می‌توان آن را در صنایع مختلف استفاده کرد. این محصول از قیمت مناسبی نیز برخوردار است و تنها کافی است نیاز خود به استفاده از محصول را مشخص کنید تا بتوانید بهترین نوع فیلم‌های بسته‌بندی را خریداری کنید. در این زمینه می‌توانید از راهنمایی کارشناسان ما نیز بهره ببرید.

فهرست مطالب